IX Festyn Rodzinny w Piotrkowie Trybunalskim

IX Festyn Rodzinny w Piotrkowie Trybunalskim

​29 maja 2022 roku na boisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - Filia w Piotrkowie Trybunalskim odbył się IX Festyn Rodzinny "Wioska Wikinga" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Krzysztofa Chojniaka.

Pełnomocnik Rektora ds. Filii UJK dr hab. Jacek Bonarek, prof. UJK przywitał przybyłych licznie gości, w tym władze kieleckie oraz lokalnych działaczy i zaprosił do korzystania z przygotowanych atrakcji. Podziękował również współorganizatorowi wydarzenia – Piotrkowskiemu Bractwu Akademickiemu im. Zygmunta I Starego za ciekawą inicjatywę, która już na stałe wpisała się w bogate życie kulturalne miasta.

Wśród licznie przygotowanych atrakcji przez grupy rekonstrukcyjne, odtwórców dawnych rzemiosł, a także przedstawicieli instytucji państwowych, nie zabrakło stoiska Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki z wystawą "Magia Leczenia" oraz prezentacją ziołolecznictwa i zielarstwa. Nasze zielarstwo, zapachy palonej szałwii, rzędy rozwieszonych suszonych ziół zebranych na polu, a także warsztaty z przygotowywania zapachowych mieszanek, przyciągały zainteresowanych.

Galeria