Spotkanie z cyklu "Z lekarzami po godzinach" w Białej Podlaskiej

Spotkanie z cyklu "Z lekarzami po godzinach" w Białej Podlaskiej

17 czerwca 2019 r. w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej im. S. Konopki w Białej Podlaskiej, w ramach cyklu "Z lekarzami po godzinach", gościł dr n. med. Paweł Chwaluk, internista-toksykolog.

Dr n. med. Paweł Chwaluk - specjalista chorób wewnętrznych IIº i specjalista toksykologii klinicznej IIº, z-ca dyrektora ds. medycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, 2-krotnie przewodniczący komitetu organizacyjnego zjazdu toksykologów klinicznych o zasięgu ogólnopolskim w 2004 i 2009 roku, współautor trzeciego na świecie doniesienia dot. toksyczności gąski zielonki, autor ok. 30 publikacji naukowych, omówił temat "Ludzie, grzyby i medycyna".

Dr Chwaluk nakreślił kierunki swojego wystąpienia w następujący sposób: Chciałbym opowiedzieć o zatruciach grzybami z punktu widzenia lekarza toksykologa, ale także o roli grzybów w naszej tradycji i kulturze. Entuzjastyczny stosunek do grzybów jest naszą narodową cechą znaną od stuleci. Czy jednak nie stajemy się podobni do mieszkańców zachodniej Europy, dla których grzyby są często obce i dziwne, a w najlepszym razie egzotyczne? Czy umiemy jeszcze rozsądnie korzystać z grzybów?

W Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej w Białej Podlaskiej tworzymy cykl spotkań z lekarzami, którzy w ciekawy sposób prezentują zagadnienia medyczne, przedstawiają badania naukowe, wytyczne lekarskie, ciekawostki oraz przykłady konkretnych przypadków. Przy okazji lekarze dzielą się swoim hobby, dając się poznać jako interesujące, twórcze osobowości.

Zapraszamy do udziału w kolejnym, wrześniowym spotkaniu z dr. n. med. Jerzym Paluszkiewiczem.

Galeria