Wernisaż prac Ewy Gronostajskiej

Wernisaż prac Ewy Gronostajskiej

9 marca 2022 r. w Dziale Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej odbył się wernisaż prac Ewy Gronostajskiej pt. „Zioła polskie”.

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z malowniczymi ujęciami różnych ziół leczniczych, takich jak krwawnik, wrotycz, łopian, mniszek czy nawłoć. Rozległa paleta barw oddaje piękno przyrody polskiej i pozwala oglądającym przenieść się w zielone przestrzenie łąk i lasów.

Wernisaż otworzył dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej dr n. przyr. Wojciech Giermaziak, wskazując na związki między medycznym zastosowaniem roślin a wykorzystaniem ich w sztuce.

Ewa Gronostajska ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Warszawie oraz Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, tkaniną artystyczną, maluje na jedwabiu. Od wielu lat prowadzi zajęcia z zakresu edukacji plastycznej, adresowane do różnych grup wiekowych, o różnym stopniu umiejętności. Twórczo organizuje i uczestniczy w rozmaitych inicjatywach kulturalnych. Od kilku lat współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Brwinowie.
Jest autorką projektu Galeria Wiejska nad Łąkami. Bierze udział w licznych plenerach malarskich. Miłośniczka zwierząt dużych i małych.

Wystawę można oglądać do 8 kwietnia 2022 r. w godzinach: 9:00-15:00 w Dziale Starej Książki Medycznej GBL przy ulicy Jazdów 1a.

Powtórna wystawa prac Ewy Gronostajskiej odbędzie się podczas Nocy Muzeów 14 maja 2022 r.

Galeria