Wernisaż rysunku i malarstwa Macieja Fronczaka

26 kwietnia 2022 w Dziale Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej odbył się wernisaż rysunku i malarstwa Macieja Fronczaka.

26 kwietnia 2022 w Dziale Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej odbył się wernisaż rysunku i malarstwa Macieja Fronczaka. Wernisaż otworzyła Ewa Dołgań-Piotrowska. Po słowie wstępnym autor prac opowiedział o podejmowanej w swojej twórczości tematyce aktów i anatomii plastycznej, stanowiącej bazę, na której można budować: skrót, syntezę, deformację. Bywa i tak, że staje się autonomicznym dziełem sztuki.

Maciej Fronczak - ur. 1958, ukończył malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Członek zwyczajny ZPAP, zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem, rysunkiem, edukacją plastyczną. Pisze artykuły o sztuce, opracowuje wydawnictwa artystyczne. Autor ok. 100 projektów logo, w 2010 roku odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

„Coraz częściej słyszę zdziwienie – co ma anatomia do sztuki?
Po trosze w tym celu jest ta wystawa”

Wystawę można oglądać do 20 maja 2022 r. w godzinach: 9:00-15:00 w Dziale Starej Książki Medycznej GBL przy ulicy Jazdów 1a. Dodatkową okazją do zapoznania się z pracami będzie Noc Muzeów (14 maja 2022).

Galeria