Wernisaż wystawy „Polskie zioła”

Wernisaż wystawy „Polskie zioła”

​Dnia 1 września 2017 r. w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Białej Podlaskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Polskie zioła”.

Dnia 1 września 2017 r. w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Białej Podlaskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Polskie zioła”.

Autorem zdjęć zaprezentowanych na wystawie jest Pan Marcin Mirończuk, łodzianin, zawodowo zajmujący się montażem wystaw zarówno w kraju jak i za granicą, organizowanych przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Otrzymał nagrodę „Odkrycie roku fotografii przyrodniczej 2016” przyznawanej przez Towarzystwo Fotografów Przyrody. Jest laureatem wielu konkursów: „Cztery pory roku w Parku” (2016), Góry Sowie w obiektywie” (2017), „Dzikie zwierzęta łódzkiego ZOO” (2016), czy „Oblicza Łodzi” (2017).

Wystawie towarzyszyła prelekcja Pani Doroty Jankowskiej „Zioła dla zdrowia i urody. Odkryj moc ziół”. Uczestnicy spotkania zapoznali się z księgozbiorem biblioteki dotyczącym ziołolecznictwa.

W otwarciu wystawy wzięli udział Pan Adam Chodziński Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Pan Karol Sudewicz Dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, Ojciec Tomasz Wroński Gwardian Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej, Pani Agnieszka Wawryniuk Dyrektor Bursy Szkolnej w Białej Podlaskiej oraz inni goście.

Galeria