Wystawa „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna Inka 1928 – 1946”

Wystawa „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna Inka 1928 – 1946”

Na przełomie marca i kwietnia w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej w Białej Podlaskiej gościła wystawa „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna Inka 1928 – 1946”, przygotowana przez gdański IPN. Wystawa wpisała się w przygotowania do finału konkursu „Żołnierze Wyklęci w walce o wolną Polskę 1944-1956”, przeprowadzonego w bibliotece.

Podczas spotkania autorskiego i wernisażu wystawy, wielu z obecnych dyrektorów szkół i placówek oświatowych wyraziło zainteresowanie „przybyciem” wystawy do nich, co z racji jej szybkiego montażu i demontażu stało się możliwe. Kierownik oddziału GBL Sławomir Potocki odwiedził z wystawą trzy szkoły bialskie (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej, I LO i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4), Bursę Międzyszkolną w Białej Podlaskiej oraz Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu (36 km od Białej Podlaskiej).

Łącznie na pokazie wyjazdowym wystawę obejrzało i wysłuchało prelekcji wygłoszonej przez mgr Sławomira Potockiego ok. 600 uczniów natomiast w gmachu oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej ok. 500 uczniów w różnym wieku (od szkoły podstawowej do LO).

Galeria