W niedzielę 31 maja 2026 r. Central Medical Library uczestniczyła w Pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Tegoroczna edycja pikniku, organizowana pod hasłem „Kraina Wyobraźni”, obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń edukacyjnych, naukowych i rekreacyjnych.
Warsztaty ziołowe i atrakcje dla najmłodszych
Stoisko Głównej Biblioteki Lekarskiej cieszyło się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników wydarzenia. Na odwiedzających czekał bogaty wybór suszonych ziół i roślin o różnych właściwościach oraz zapachach. Uczestnicy mogli samodzielnie komponować własne mieszanki, tworząc unikalne saszetki do zaparzania naparów.
Dzięki rozstawionym planszom edukacyjnym odwiedzający mogli zapoznać się z wykorzystywaniem ziół i roślin w medycynie ludowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również strefa malowania twarzy, która pozwalała najmłodszym uczestnikom przemieniać się w ulubione postacie, zwierzęta czy baśniowe stworzenia.
Promocja zdrowia i edukacji
Udział Głównej Biblioteki Lekarskiej w obchodach Dnia Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był doskonałą okazją do promocji działalności biblioteki oraz popularyzacji wiedzy o zdrowiu i kulturze wśród najmłodszych.